İstanbul avrupa yakası ataköy masöz ilanları bir çok web sayfasında içerik görmüş olursunuz ancak biraz da aslında siz acaba ne istiyorsunuz ve gerçek masaj mı yoksa ölesine bir masaj hizmet alayımda gün geçireyim mi diyorsunuz? Aslında olay bu insan ne istediğini ilk önce kendi bilmesi gerekiyor.

Ataköy Masöz

ataköy masöz nerede ve nasıl bir hizmet veriyor? ataköy ilçesinde kendi evlerinde bireysel hizmet veren masöz ilanları bulunmakta ve google de bir çok site bulunmak da peki sizce masaj ne demek ve nasıl yapılmalı acaba hiç masaj uygulaması yaptırmadan önce hiç internette araştırma yapıp bir masaj terapisti aradınızmı.

Her zaman yazıldığı gibi masaj ciddi bir uygulama ehli olmayan kişiler tarafından yapıldığında belkide sakatlanmalara ve ciddi sorunlara neden olur. Bu yüzden bu masaj uygulamasını yapan bay ve bayan masöz ler eğitim almalı ve konusunda uzmanlaşmış olmalı. Defalarca makalemizde sizlere anlattığım gibi sakın her masöz üm masaj yaparım diyene inanmayın ilk önce sertifika sorun ve uzman mı masaj çeşitlerini biliyormu? bunları bi sorun ona göre masaj uzmanından randevu alın ve kaliteli masaj yaptırın.

Ataköy Masöz İlanları

Ataköy Masöz randevusu aldığınızda yapmanız gereken kafanızda nasıl bir masaj yaptırmayı düşünüyorsunuz, Masaj için gittiğinizde nasıl bir masöz ile karşılaşacaksınız? Ve sizin masaj dan beklentiniz nedir. Bu soruları kendinize bir sorun ve ondan sonra masaj için hazır olduğunuzu bilin.

Masaj Hazırlıkları

Ataköy Masöz evinde Masaja hazırlık aşamasında kişilerin vücut temizliklerinin yapılmış olması ve kendilerine masaja hazır hissetmeleri gerekmektedir. Vücudun masaja hazır hissedilmesi ile masaj sonrasında yeterince verim alınabilmektedir.

·        Ilık Duş Almak; Ilık duş yaz ve kış her mevsimde vücudun rahatlamasını ve bu yolla toksinlerin atılmasını sağlamaktadır. Masaja başlamadan önce kişiler mutlaka ılık bir duş alarak hem temizliklerinin sağlanmasını hem de masaja ön hazırlıklar yapılmasını sağlarlar.

·        Temiz Ortam; Masaj yapılacak ortam önceden temizlenmiş ve mutlaka havalandırılmış olmalıdır. Masaj sırasında kişilerin vücutlarında gözenekler açılmaktadır. Önceden havalandırılmış ve temiz oda içerisinde yapılacak masaj gözeneklere bakterilerin girmesini önler. Fakat nemli ve kirli bir odada yapılacak olan masaj sayesinde kişilerin açık olan vücut gözeneklerinden bakteriler girmesi ve dolayısıyla hastalığa yakalanılması da olası bir durumdur.

·        Yemek Durumu; Kişiler masajdan önce daha rahat hareket edebilmek ve vücutta baskının oluşmaması için en az 2 saat öncesinden yemek yenilmesi gereklidir. Karında oluşabilecek baskı ve gaz hali durumunda masajın kaliteli olmayacağı gibi masaj yaptıracak kişilere rahatsız bir durum yaşatacaktır.

·        Uygun Rahatlatıcı Müzik; Masaj sırasında kişilerin rahatlıkla uykuya dalacakları ve zihnini boşaltabilecekleri müzikler de son derece önemlidir. Hafif fon müziğinde masaj kişilerde vücut rahatlığının yanında zihni de mental açıdan rahatlamaktadır.

Peki, Masaj Yaptırırken 10 Önemli Etken Nedir?

1.      Alanında Uzman Sertifikalı Personel

Masaj yaptırılacak tedavi merkezlerinde en önemli etkenlerden biri de masaj yapacak olan kişinin alanında uzman ve profesyonel olması durumudur. Alanında uzman kişiler yaptıkları masaj ile kişilerin belirli noktalarına baskılar uygulayarak rahatlamasını sağlamaktadırlar. Gidilecek olan merkezde mutlaka kişilerin sertifikaları kontrol edilmeli ve daha önce masaj yaptırmış kişilerin yorumları dikkate alınmalıdır.

2.      Kişiye Özel Masaj Türü

Masaj yaptıracak olan kişilerin vücut yapıları ve mevcutta bulunan hastalıkları dikkate alınmalı ve kişiye özgü uygun masaj türü seçilmelidir. Kişiye uygun masaj türlerinde ağırlık noktaları ve hastalıkların bulunduğu bölgelere uygun hareketler ile kişilerin rahatlamaları sağlanmaktadır.

3.      Bitkisel Yağların Seçimi

Kişilerde masaj türlerine göre bitkisel yağlar ile destekli terapiler gerçekleştirilmektedir. Bitkisel yağlar uygun noktalarda iyileştirme ve soğutma gibi faydalarda bulunmaktadır.

4.      Spa Taşlarının Kullanımları

Bazı merkezlerde doğal taşlarında yardımıyla masajlar desteklenmekte ve soğuk baskı ile vücutta toksinlerin atılması sağlanmaktadır. Bu sebeple kişiler gidecekleri terapi merkezlerini önceden araştırmalı ve yapılacak masaj türleri ile ilgili bilgi almalıdır.

5.      Masaj Tekniği

Kişilerin kaliteli terapi geçirebilmeleri için en uygun tekniklerin kullanılması gereklidir. Bu sebeple kişiler mutlaka rahatsızlık duydukları tekniklerde uzmana bilgi vermeli ve iletişimi sağlamalılardır.

6.      Yorgunluk Masajı

Kişilerin damar tıkanıklığını açmak ve kalınlaşmış kasların gevşemesini sağlamak amacıyla yapılan masaj tekniğidir. Kişiler bu masajda mevcut yorgunluklarını geçirmek amaçlı yaptırmaktadırlar.

7.      Güzellik Masajı

Masaj teknikleri sayesinde pek çok kişi yüzde beliren kırışıklıkları germekte ve istenilen sonuca ulaşmaktadır. Kişilerin yaptıracakları masaj me

Kategoriler: Ataköy Masöz