İstanbul ilinde iki yaka masöz ilanları bulunuyor bunlardan birisi avrupa yakası masöz katagori si bu katagori de bir çok ilçede ilanlar yayınlanmak da ve tüm masöz bayanlar sertifikalı uzman terapistlerden oluşuyor yani atlantisistanbul.com sitesinde o şekilde diğer siteleri bilemeyiz ve bizi başka siteler ile karıştırmayın

Evet çünkü avrupa yakası masöz denildiğinde karşınıza çıkan sitelerde gerçek masaj uygulaması yapan ne kadar bayan var veya gerçek den masaj bilgisine sahip mi bu çok önemli sizlere yazdığım makalelerde sertifikalı uzman masöz ilanları bulun diyorum bir sebebi var demek ve alıntı yapalım sektörde neler oluyor beraberce bakalım.

Avrupa Yakası Masöz İle Gerçek Masaj

Yatıştırıcı müzik çal. Yatıştırıcı müzik çalmak masajın sakin ve rahatlatıcı ortamına katkıda bulunabilir. Yumuşak klasik müzik ya da doğadan seslerin ikisi de iyi seçeneklerdir.

 • Mümkünse partnerinin/müşterinin ne tür müzikten hoşlandığını öğrenmeye çalış. Masajın odağının sen değil o olduğunu unutma, bu yüzden onun zevklerine hitap etmeye çalışmalısın.
 • Müziğin sesini çok açma; arka planda çok yumuşak bir şekilde çalıyor olmalı. Deneyime katkıda bulunmalı, ondan bir şeyler götürmemeli.
 • Birkaç mum yak. Mumların rahatlatıcı yönü vardır, bu yüzden odanın etrafında birkaç tane mum yakmak iyi bir fikirdir.
 • Mümkünse ışıkları azalt ya da tamamen kapat ve sadece mum ışığında çalış. Masaj yaptığın kişinin sonunda neredeyse uykuya dalacak kadar gevşemesi gerekir, bu yüzden ne kadar karanlık olursa o kadar iyi olur!
 • Tüm deneyime katkıda bulunmak için lavanta ya da deniz esintisi gibi gevşetici kokulu (ancak bayıltıcı değil) mum kullan.

  Bir masaj yağı kullan. Masaj yaparken bir yağ kullanmak şarttır. Bu, partnerin/müşterinde çekme, çimdikleme ya da herhangi bir acıya yol açmaman için ellerinin ciltte daha kolayca kaymasını sağlar.
 • Mağazalarda satılan çok sayıda süslü (ve pahalı) hazır yağlar vardır ancak herhangi bir tür doğal yağ da işini görür. Örneğin, mutfağında ayçiçek yağı veya üzüm çekirdeği yağı varsa bunları masajında kullanabilirsin. Jojoba ve badem yağları da çok etkilidir ve güzel kokar.
 • Masaj yağına birkaç damla esansiyel yağ katabilirsin. Kimyasal parfümlü yağlardan değil saf (doğal ve katkısız) esansiyel yağlardan kullanmalısın. Esansiyel yağların kan dolaşımına nüfuz edebileceğini bil, bu yüzden seçimini dikkatli yap. Lavanta ya da portakal yağı gibi nispeten hafif yağları tercih et. Ancak partnerin/müşterin hamileyse veya ciddi sağlık sorunları varsa ilk önce bir sağlık görevlisine danışmalısın.
 • Yağı partnerinin/müşterinin cildine uygulamadan önce yağı ve ellerini biraz ısıtmaya çalış. Soğuk yağ/eller rahatlatıcı bir masaj için elverişli değildir!

Elinin altında bol miktarda havlu bulundur. Elinin altında masaj sırasında kullanabileceğin bol miktarda temiz havlu olmasına dikkat et.

 • İlk önce çalıştığın yüzeyi masaj yağından korumak için havluyla örtmen gerekir (leke bırakabilir).
 • İkinci olarak, partnerinin/müşterinin vücuduna çalışırken örtmek için havluya ihtiyacın olacak. Tercihen partnerin/müşterin teninin mümkün olduğunca açığa çıkması için iç çamaşırına kadar soyunmalıdır. Ardından kişinin gizliliğini korumak ve her bir vücut bölümünde çalışırken üşümemesini sağlamak için üstünü bir havluyla örtebilirsin.
 • Üçüncü olarak, masaj sırasında ve sonrasında ellerindeki fazla yağı silmek için fazladan havluya ihtiyacın olacak.

Odanın rahat olmasına önem ver. Odanın masaj yapmak için yeterince rahat olması şarttır. Partnerin/müşterin masaj boyunca kendini rahat hissetmezse masajdan pek keyif almaz!

 • Uzanmak için bir yatak, yumuşak bir halı ya da düzgün bir masaj masası gibi bir yer olmasına dikkat et. Temiz kalması ve yağ bulaşmaması için yüzeyi yumuşak havlularla ört.
 • Odanın sıcaklığının uygun olmasına dikkat et. Partnerinin/müşterinin masaj süresince kısmen soyunmuş olacağını unutma; üşümesi iyi olmaz. Gerekirse bir oda ısıtıcısı kullan.
 • Masaj için kullanacağın odanın başka insanlar, çocuklar veya hayvanlar tarafından rahatsız edilmeyeceğin özel bir yer olmasına dikkat et.

Azda olsa sizler için alıntı yapılan avrupa yakası masöz, masaj için hazılığı yazdım ve sonraki makalede anadolu yakası masöz makalemde sizlere diger aşamaları anlatacağım. Bilmeniz gerekir diye düşünüyorum.