Bahçeşehir Masöz tarafından yapılan masaj ancak iyileştirici masaj terapisi vücudun kaslarını, tendonlarını ve bağlarını etkileyen bir dizi durumu tedavi etmek için kullanılan masaja dayalı bir uygulama olarak tanımlanır. bahçeşehir masaj terapisi, spor tıbbının önemli bir bileşenidir.

Uzman masaj terapistleri, ağrıya, yaralanma rehabilitasyonuna ve bakımına yardımcı olmak için kasların, fasyanın (bağ dokusu), tendonların, bağların sistematik bir değerlendirmesini ve tedavisini kullanır. Bahçeşehir Masöz bu masaj türünde yaygın olarak kullanılan teknikler arasında derin doku masajı, eklem mobilizasyonu, germe, kuru iğneleme ve miyofasyal gevşetme sayılabilir.

Bahçeşehir Masöz Bayanlar

Bahçeşehir masaj terapisi, İsveç masaj teknikleriyle derin bir dinlenme sağlayan rahatlatıcı bir masajın aksine, öncelikle kas düğümleri, kas gerginliği veya hasarlı kas dokularından kaynaklanan sağlık sorunlarına yönelik olarak kullanılan bir terapötik masaj şeklidir.

Kaliteli bir masaj uygulaması yapan bahçeşehir masöz bu masaj türü kas fonksiyonunu iyileştirmek için derin basınç veya hafif ila orta basınç kullanabilir. İyileştirici masaj uygulamalarının aşağıdakiler gibi bir dizi kanıtlanmış sağlık faydası vardır:

bahçeşehir masöz tekniği, kasın derin katmanları üzerinde çalışarak sadece kasla ilgili sorunlardan kurtulmayı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda duygusal bir iyileşme bileşeni de sağlar. Masajın faydaları, özellikle bu masaj şekli, kronik kas ağrısını tedavi etmenin ötesine geçer. Ağrıyan kaslara ve sınırlı hareketliliğe hitap etmek, vücudun farklı bölgelerindeki kan akışını artırır, bu da vücudun daha iyi hareket etmesine ve zihnin işleyişine yol açar.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir