İstanbul avrupa yakası beyoğlu masöz kendi yerinde hizmet veren uzman masaj terapistleri tarafından yapılan profesyonel masaj terapistleri, bireysel olarak kendi yerlerinde hizmet etmek için masaj uygulaması vermektedir. Peki gerçek masaj hizmeti almak istiyorsanız İstanbul en eski ilçelerinden Taksim yakını beyoğlu ilçesinde uzman terapist bulabilirsiniz.

Beyoğlu Masöz

Peki beyoğlu ilçesinin tarihine bakalım.

Geçmişi Osmanlı’nın son dönemlerine dayanan Beyoğlu, İstanbul’un en eski semtlerinden biri. “Doğuya giden” anlamına gelen “Levant” kelimesinden türetilen “Levanten”lerin yani başta İtalyanlar ve Fransızlar olmak üzere tüm yabancıların Beyoğlu’na yerleşmeye başlaması ile burada yeni bir belediye kurulması ihtiyacı doğmuştu. Böylelikle Beyoğlu, özellikle Fransız kültürünün etkisinin görüldüğü, Osmanlılar ile Levantenlerin ortaklaşa yarattığı yepyeni bir dünyaya dönüştü.

Yıldızı bir anda parlayan semt, artık kültür-sanat ve zarafet kelimeleriyle yan yana anılır hale gelmişti. İlk tiyatro burada oynanmış, ilk tramvay buraya inşa edilmiş, ilk banka yine burada kurulmuştu. Bu yüzden Beyoğlu’na yalnızca bir semt deyip geçmek ona büyük haksızlık olur çünkü o aynı zamanda bir kültür ve değişim hikayesi.

Eski siyah-beyaz filmlerden tanıdığınız eski Beyoğlu’nun bazı mekanları ise o dönemlerden günümüze, hikayeye ayak uydurmaya devam ediyorlar. Yanından geçip gittiğiniz ve hikayesini bilmediğiniz bu ikonik yerler ile bir kez daha tanışmak ister misiniz?

Beyoğlu Masöz Kültürü

Bilindiği gibi tarihi bir ilçe olan beyoğlu ve bu ilçeye yakın masaj hizmeti almak isteyen insanlara beyoğlu masöz olarak tüm masaj eğitimini almış uzman masaj terapistleri sizleri kaliteli bir masaj için bireysel olarak kendi yerlerinde hizmet vermektedir.

Beyoğlu Masaj Çeşitleri

Masaj vücuttaki kasları rahatlatan ve stresi azaltan bir ritüeldir. Masajı uzman kişiler uygulayınca vücutta daha çok etki bırakıyor. Masaj ayrıca kasların dinlenmesini ve gevşemesini sağlayan bedeni dinç tutan bir çeşit meditasyon işlevi görür.

Profesyonel Masaj uygulanan cildin üzerindeki ölü hücreler uzaklaştırılır cidin yüzeyi temiz ve yumuşak bir görünüm elde eder. Masaj yaptırırken dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi de masajı ne için uyguladığınız. Birçok farklı çeşidi bulunan masajın pek çok farklı faydaları bulunmaktadır.

Vücudumuzu rahatlatan çeşitli masöz bayan şunlardır;

1. Sporcu Masajı
Sporcu masajı, spor yapan kişilerin fiziksel ve fizyolojik gelişimine etki eden bir masaj türüdür. Sporcunun antrenman öncesi ısınmaya, dinlenmiş bir şekilde hazırlanmasına yardımcı olur. Spor Masajı vücuttaki hassas dokuyu, hasarlı kasların olduğu noktaları teşhis eder. Kaslardaki gerginliği azaltarak rahatlatılmasına ve sakatlıkların önüne geçilmesine yardımcı olur. 

2. Yüz Masajı
Yüz Masajı, yüzdeki bütün kasların rahatlatılması için uygulanan bir masaj türüdür. Cildin alt tabakasına ulaşarak tembelleşen kasları harekete geçirerek cildin yenilenmesini sağlar. Ciltteki kırışıklık ve yaşlanma belirtilerine karşı mücadele eder. Bu sayede kan dolaşımı bozukluğunu giderir ve hücre yenilenmesini hızlandırır.

3. Ayak Masajı (refleksoloji)
Ayak Masajı, ayakların belli noktalarına ufak dokunuşlarla bloke olmuş bölgeleri harekete geçirerek vücudun kendi kendini iyileştirmesini ve rahatlamasını sağlayan bir yöntemdir. Ayak refleksolojisi, ayak bileği zedelenmeleri, gün içerisinde spor ve iş yapmak durumunda kalan insanlar için iyi bir çözümdür. 

Refleksoloji Masajı ayaklara basınç uygulayarak yapılır ve bu sayede hastanın tepkisi ölçülür. Bu işlem sonucunda hastanın problemli bölgeleri tespit edilir ve nasıl bir masaj teknikleri uygulanacağı belirlenir. Ayrıca bu masaj kişiye özel yapıldığından bu işlem herkese farkı uygulanır. Hatta hastanın yaşı, hastalık türü, hasta olan kişinin psikolojik ve fiziksel sorunları ele alınarak uygulanır.

Ayak Masajı yapılmadan önce ayakların temiz ve hijyenik olması gerekir. Kişiye özel hassasiyetle masaj sıkıca bastırılarak hastanın gıdıklanması önlenir. Ağrılı olan bölgeye daha fazla neden olmamak için seçilmiş noktalara masaj uygulanır. Ayak Masajına öncelikle ayak bilekleriyle başlayarak burada bulunan bağları ve sinirleri gevşetilmesi sağlanır bu adımdan sonra ayak tabanlarına geçilir.

Kategoriler: Beyoğlu Masöz