Yine bir butik masaj makalesi yazmak istedim daha önce yazdığımdan farklı nirvana butik masaj aslında google de bu kelimeyi arama yaptığımda nirvana masöz diye site çıkıyor aslında butik masaj sitesi değil sanırım. Ama butik kelimesi nedir ve nasıl telavüz edilir yazmıştık.

Butik kelimesi ve masaj aynı yerde yazılmaz ancak bende burada belki düzgün bir makale olarak okuyabilirsiniz diye yazdım. İstanbul ilçelerinde belirli bölgelerde konusunda uzman bireysel kendi evinde diplomalı masöz bayan lar sizlere hizmet vermekte.

Nirvana Butik Masaj

Şimdi detaylı araştırmayı sevdiğim için nirvana kelimesinin anlamına bakalım, Budizm’de nihai kurtuluş için kullanılan terimdir. Sanskritçe bir sözcük olan nirvana, sözlüklerde “ateşin sönmesi veya tükenmesi” ya da “şehvetin bitmesi ya da şehvetten kurtuluş” anlamlarına gelir. Gautama Buda, ıstırapların nedeninin geçici dünyasal unsurlara bağlanmanın ve maddî isteklerin olduğunu söyler. Bu bakımdan nirvana, arzuların, maddî isteklerle beraber ıstırapların, acıların, nefretin sönmesi anlamına da gelir.

Şimdi kafam karıştı neden nirvana butik masaj kelimesi kullanıldı, Farklı anlamlar barındırıyor güzel gğzel isimlerle açılan sitelerde öneli olan içindeki ilanlarda gerçek masaj hizmeti yapan varmı? Çünkü masaj kaliteli ve profesyonel yapıldığında amacına uygun olur.

Nirvana Butik Masaj İstanbul

Profesyonel Masaj bedenin yumuşak dokularının manipülasyonudur. Masaj çeşitleri genellikle eller, parmaklar, dirsekler, dizler, ön kollar, ayaklar veya bir cihazla uygulanır. Masajın amacı genellikle vücut stresi veya ağrılarının tedavisine yöneliktir. İstanbul İlçelerinde profesyonel olarak masaj yaptırmak üzere eğitilmiş bir kişi geleneksel olarak masör (erkek) veya masöz (kadın) olarak bilinir. Türkiye de bu kişilere “Lisanslı Masaj Terapisti” olarak sertifikalı ve lisanslı olmaları gerektiğinden genellikle masaj terapistleri denir.

Profesyonel ortamlarda, bireysel masaj yapan kişiye masaj masası üzerinde uzanırken, masaj koltuğunda otururken veya yerde minder üzerinde uzanırken senas yapılır. Masaj sektöründe İsveç usulü, derin doku, yapısal entegrasyon, tetik noktası, elle lenfatik drenaj, spor masajı, Tay masajı ve tıbbi masaj dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan birçok farklı yöntem vardır.

Manuel masaj , modern literatürlerinde başarısı kanıtlanmış, el ile kişiye özel geliştirilen manuel masaj teknik ve egzersizleri ile kas, omurga ve eklem üzerinde oluşan fonksiyon bozuklukları ve ağrı merkezi kas ve eklem rahatsızlıkları üzerinde etkin bir fizik tedavi yöntemidir.

Kategoriler: Bireysel Masaj