İstanbul avrupa yakası bölgesinde en yoğun ve eski ilçelerinden birisi olan şişli masöz kategorisinde, Uzman diplomalı masaj terapistleri bulunmak da ve ayrıca masaj ne demek biliyorlar. Neden bulunur ve masaj nedir denildiğinde internette kaynak buldum ve sizlerle paylaşmak isterim.

Şişli Masaj Masöz

Masaj vücudun yumuşak dokularının manipülasyonudur. Alternatif tıp ayrıca geleneksel tıpta terapistler tarafından uygulanmaktadır. Masaj çeşitleri genellikle eller, parmaklar, dirsekler, dizler, ön kollar, ayaklar veya bir cihazla uygulanır. Profesyonel masaj uygulamasının amacı genellikle vücut stresi veya ağrılarının tedavisine yöneliktir.

Şişli masöz olarak ilçelerde profesyonel olarak masaj yaptırmak üzere eğitilmiş bir kişi geleneksel olarak masör (erkek) veya şişli masöz (kadın) olarak bilinir. Amerika Birleşik Devletleri’nde bu kişilere “Lisanslı Masaj Terapisti” olarak sertifikalı ve lisanslı olmaları gerektiğinden genellikle masaj terapistleri denir.

Şişli Masöz Bulmak

Hijyenik ortamlarda, masöz bireysel kendi yerinde kişiye masaj masası üzerinde uzanırken, masaj koltuğunda otururken veya yerde minder üzerinde uzanırken masaj yapılır. Masaj sektöründe İsveç usulü, derin doku, yapısal entegrasyon, tetik noktası, elle lenfatik drenaj, spor masajı, Tay masajı ve tıbbi masaj dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan birçok farklı yöntem vardır.

Bedendeki kemiklerinin ağaç dalı gibi olduğunu düşünen şişli masöz , enerji kanallarının pamuk ipliği gibi kemiği kapladığını ve vücutta 300’den fazla enerji kanalının olduğunu savunur. Şişli bölgesindeki halkın geleneksel ve gizli kalmış bir terapisidir. Kaslardaki ve kemiklerdeki ağrıları hafifleten bu masaj, enerji akışını canlandırır. Tog sen tay masajı, özel bir tahta parçasıyla yapılır.

Şiatsu Masajı Japonca parmak anlamına gelen şi, ile baskı anlamına gelen atsu kelimelerinden türeyen Japon geleneksel el ile manipülasyon terapisidir. İki ana Şiatsu okulu vardır. Bu iki okuldan biri batılı anatonik ve fizyolojik teori diğeri Geleneksel Çin Tıbbı teorisi üzerine temellendirilmiştir.

Herhangi bir Lisanslı Masaj Terapisti, belirli sorunların nasıl tedavi edileceği konusunda eğitim almışsa tıbbi masaj yapmaya hak kazanır. Devlet Ruhsatı, masaj terapisini faturalandırmak için gereken tek niteliktir. Washington Eyaleti’nde ve diğer birçok eyalette eyalet ruhsatı bazı tedavi masajı eğitimi olmasını gerektirir ama eğitim niteliği büyük ölçüde değişir. Masaj olacak kişiler sahip oldukları rahatsızlıkları tedavi etme konusundaki eğitimlerini ve deneyimlerini Terapiste sormalıdır

Kategoriler: Şişli Masöz